Вплив стандарту ISO/IEC 27001 на бізнес

03.08.2023
Вплив стандарту ISO/IEC 27001 на бізнес
У даній статті ми зібрали відповіді на найпоширеніші питання, які виникають у представників різних галузей бізнесу щодо сертифікації ISO/IEC 27001. Стандарт ISO/IEC 27001 є важливим інструментом, що сприяє розвитку сучасного бізнесу.Приділіть усього лише п'ять хвилин свого часу, і ви зможете ознайомитися з основною інформацією про ISO/IEC 27001.
Ознайомлення зі стандартом ISO/IEC 27001
ISO/IEC 27001 є міжнародним стандартом з інформаційної безпеки, спільно розробленим Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) та Міжнародною електротехнічною комісією (IEC). Стандарт був підготовлений підкомітетом SC27 Об'єднаного технічного комітету JTC 1.ISO/IEC 27001 визначає вимоги щодо інформаційної безпеки, спрямовані на створення, розвиток та підтримку Систем управління інформаційною безпекою (СМІБ). В стандарті зібрані найкращі світові практики у галузі управління інформаційною безпекою.
ISO/IEC 27001 надає компаніям будь-якого розміру та всіх галузей діяльності посібник зі створення, впровадження, підтримки та постійного вдосконалення систем управління інформаційною безпекою.
Цей стандарт допомагає керівникам бізнесу отримати відповіді на ключові питання:1. Яка частина ІТ-інфраструктури є найбільш схильною до ризику?2. На який напрямок інформаційної безпеки слід звернути особливу увагу?3. Який час та ресурси необхідні для реалізації заходів із захисту інформації?
Стандарт ISO/IEC 27001 був вперше опублікований у 1995 році, і протягом всього цього часу постійно удосконалювався та набував популярності. За даними ISO Survey 2021, кількість сертифікатів, виданих у 2021 році, зросла на 32% порівняно з попереднім роком.Остання версія стандарту, ISO/IEC 27001:2022, була опублікована 25 жовтня 2022 року. У наступній статті, яка буде опублікована на сайті найближчим часом, ми розглянемо оновлення, які отримав цей стандарт.
Принципи, на яких ґрунтується стандарт ISO/IEC 27001
Стандарт безпеки ISO/IEC 27001 ґрунтується на трьох ключових принципах, які забезпечують ефективну інформаційну безпеку:1. Конфіденційність. Цей принцип визначає, що лише обмежене коло осіб має право доступу до збереженої в організації інформації. Захист конфіденційної інформації забезпечується шляхом встановлення відповідних контрольних механізмів та обмежень доступу.2. Цілісність інформації. Даним принципом гарантується надійне збереження даних, які організація використовує для своєї діяльності або зберігає для інших. Інформація не повинна стиратися, змінюватися або пошкоджуватися навмисно чи випадково, що дозволяє підтримувати її недубльовану та вірну форму.3. Доступність даних. Цей принцип підтримує забезпечення доступу до інформації для організації та її клієнтів, коли це необхідно для досягнення бізнес-цілей та відповідності потребам клієнтів. Збереження оптимальної доступності даних допомагає уникнути перешкод у продуктивності та забезпечує задоволення потреб користувачів.
Засновані на цих принципах вимоги стандарту ISO/IEC 27001 допомагають організаціям створювати ефективні системи інформаційної безпеки, що забезпечують надійний захист, конфіденційність і доступність цінної інформації.
Важливість стандарту ISO/IEC 27001 для сучасного бізнесу
Нині, коли кіберзлочинність набуває все більшої активності, а нові загрози з'являються постійно, управління кіберризиками стає надзвичайно важливим завданням, і для багатьох організацій це може здаватися викликом або навіть чимось неможливим. Однак стандарт ISO/IEC 27001 виступає в ролі надійного помічника, допомагаючи організаціям усвідомлювати ризики та ефективно протидіяти загрозам, що підвищує рівень кібербезпеки.
ISO/IEC 27001 пропонує комплексний підхід до інформаційної безпеки, що об'єднує людський фактор, політики та технології. Система управління інформаційною безпекою, реалізована відповідно до цього стандарту, стає потужним інструментом для управління ризиками, забезпечення кіберстійкості та оптимізації бізнес-процесів.
Завдяки впровадженню стандарту ISO/IEC 27001 організації можуть здійснювати проактивні заходи щодо виявлення та усунення слабких місць у своїх системах, передбачати можливі загрози та забезпечувати надійний захист цінної інформації. Це сприяє зміцненню довіри клієнтів, захисту репутації компанії та зниженню витрат, пов'язаних із відновленням після можливих кібератак.
Застосування стандарту ISO/IEC 27001 відображає сучасну реальність підвищення кіберзагроз та забезпечує організаціям інструментарій для ефективної протидії таким викликам. Це допомагає підвищити безпеку, надійність та стійкість діяльності сучасного бізнесу.
Переваги сертифікації ISO/IEC 27001 для бізнесу
Впровадження системи управління інформаційною безпекою, відповідно до стандарту ISO/IEC 27001, приносить численні користі вашому бізнесу:1. Зниження вразливості перед зростаючими кібератаками.2. Своєчасна реакція на змінні ризики безпеки.3. Забезпечення цілісності та захисту цінних активів, таких як фінансова звітність, інтелектуальна власність, співробітників та довірена третім особам інформація.4. Централізоване керування системою, що дозволяє уніфікований підхід до захисту всієї інформації.5. Готовність людей, процесів та технологій протистояти технологічним ризикам та іншим загрозам.6. Захист інформації у всіх її форматах: паперові, хмарні та цифрові дані.7. Ефективне використання ресурсів та зниження витрат на захист, що допомагає заощадити кошти.
Сертифікація ISO/IEC 27001 також є сильною ознакою високого рівня надійності вашого бізнесу, що приваблює нових клієнтів. Для компаній, що працюють з великими масивами даних клієнтів, таких як банки, дата-центри, IT-компанії чи онлайн-бізнес, сертифікат ISO/IEC 27001 стає важливою гарантією уваги до безпеки та захисту даних.
У світі, де кібератаки стають все більшою загрозою, сертифікація ISO/IEC 27001 дозволяє вашому бізнесу зберегти інтегритет та довіру клієнтів, а також забезпечити високий рівень захисту інформації. Не відкладайте свій вибір і пройдіть сертифікацію, переконавшись у всіх перевагах на власному досвіді.
Для кого корисний стандарт ISO/IEC 27001?
В умовах, коли крадіжка даних, кіберзлочинність та витік конфіденційної інформації становлять серйозні загрози, важливо, щоб всі організації, незалежно від їх розміру та галузі діяльності, приділяли належну увагу інформаційній безпеці. Кожна компанія повинна стратегічно розглядати свої потреби в цій галузі та розуміти, як вони відповідають її власним цілям, процесам, розміру та структурі.
Стандарт ISO/IEC 27001 надає організаціям можливість створити систему управління інформаційною безпекою та впроваджувати процес управління ризиками, який може бути адаптований до їх потреб та масштабуватися відповідно до необхідності.
Інформаційні технології (ІТ) наразі є галуззю з найбільшою кількістю сертифікатів відповідності до ISO/IEC 27001 (приблизно п'ята частина всіх діючих сертифікатів за даними опитування ISO Survey 2021). Проте переваги цього стандарту стають зрозумілими й для компаній, що діють у всіх секторах економіки, включаючи послуги, виробництво та фінансовий сектор.
Компанії, що використовують цілісний підхід, який пропонує ISO/IEC 27001, вбудовують інформаційну безпеку у свої організаційні процеси, інформаційні системи та управлінський контроль. Застосування цього стандарту допомагає підвищити ефективність організацій та зайняти лідируючі позиції у відповідних галузях.
Як отримати сертифікацію ISO/IEC 27001?
Для початку процесу сертифікації за стандартом ISO/IEC 27001 слід звернутися до компанії, яка має в своєму штаті сертифікованих аудиторів. Перша консультація допоможе обговорити всі деталі процедури сертифікації, визначити вартість послуг та встановити терміни для її проведення.
Для отримання сертифіката необхідно пройти три етапи:
Перший етап - підготовка до сертифікаційного аудиту:
1. Визначення та затвердження області аудиту.2. Проведення аудиту поточного стану системи управління інформаційною безпекою (СУІБ).3. Проведення аналізу інформаційних ризиків.
Другий етап - консультаційний супровід запровадження СУІБ:1. Розробка пакету внутрішньої нормативної документації з підтримки СУІБ.2. Розробка пакетів проєктних планів щодо впровадження СУІБ на основі існуючих інформаційних систем та бізнес-процесів.3. Консультаційний супровід при впровадженні запланованих проєктів СУІБ.4. Розробка звіту за результатами аналізу впровадження СУІБ.
Третій етап - сертифікаційний аудит ISO/IEC 27001:2013:
1. Проведення внутрішнього аудиту СУІБ.2. Вибір органу сертифікації.3. Консультаційний супровід процедури сертифікації СУІБ.Це основна інформація, яку ми хотіли передати вам для розуміння важливості проходження сертифікації за стандартом ISO/IEC 27001. Ми радимо якнайшвидше пройти сертифікацію, оскільки впевнені, що у вас не виникне сумнівів і ви не будете чекати, коли хакери надішлють вам сигнал про те, що сертифікація за стандартом ISO/IEC 27001 - дуже важлива справа.
Наша компанія ІТ Specialist готова надати послуги з підготовки до сертифікації за стандартом ISO/IEC 27001 та подальшого супроводу для будь-якого бізнесу. Ми об'єднали в єдину команду сертифікованих аудиторів з багаторічним досвідом, щоб допомогти вам успішно пройти цей процес.

Залишилися питання?

Заповни форму зворотного зв'язку, і наші фахівці нададуть консультацію найближчим часом.

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Made with